odpady z drewna

ROZDRABNIANIE

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania do rozdrabniania wszelkich odpadów z miękkiego i twardego drewna kawałkowego - świeżego i suchego, odpadów z płyt drewnopochodnych, forniru, odpadów paletowych i desek z gwoździami oraz innych postaci drewna. Finalny produkt rozdrabniania zależy od dobranego urządzenia oraz zastosowanego w nim sita i mieści się w przedziale od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Wydajności naszych urządzeń zaczynają się od kilkuset kilogramów a kończą się nawet na ponad dziesięciu tonach na godzinę. Typy maszyn, które oferujemy - pomijając modele specjalne - to między innymi:
- rozdrabniacze jednowałowe z popychaczem hydraulicznym (modele WL),
- rozdrabniacze czterowałowe (modele ZM),
- rozdrabaniacze poziome z podajnikiem rolkowym lub łańcuchowym (modele WLB i WLH).

Każde z powyższych rozwiązań posiada swoje szczególne właściwości. W zależności od wymiarów wstępnych i właściwości fizycznych odpadów, wymaganej wydajności lub wielkości produktu finalnego czy też ograniczeniach wynikających z przepisów BHP - pomożemy wybrać optymalne urządzenie.

Rozdrabniacze jednowałowe: WL(małe)       WL(duże)

Rozdrabniacze poziome: WLH

Rozdrabniacze łańcuchowe: WQZ

BRYKIETOWANIE

Oferowane przez nas brykieciarki pozwalają na przygotowywanie wysokiej jakości brykietów z materiałów takich jak trociny, wióry, drobne zrębki, różnego rodzaju pyły, słoma, papier, niewielkie skrawki drewna a także innych materiałów zawierających celulozę lub mających fizyczne właściwości umożliwiające ściśnięcie. Brykietowanie odbywa się bez żadnych substancji wiążących a tylko i wyłącznie poprzez wywieranie bardzo dużego nacisku cylindrem hydraulicznym na odpowiednie, automatycznie dozowane porcje materiału. Wilgotność materiału drzewnego nie powinna przekraczać 18%, a jego frakcja około 10–15 mm. Warunki te mogą się jednak zmienić w zależności od brykietowanego materiału – np. dla papieru i słomy frakcja może być znacząco większa.

Brykiety mogą być walcem o średnicy od 50 do 90 mm, kostką o przekroju 150x60 mm, 280x140 mm lub 340x340 mm. Wydajności brykieciarek zaczynają się od 40 kg/h do kilku ton na godzinę  w przypadku największych modeli. Maszyny mogą pracować wewnątrz i na zewnątrz budynku lu bezpośrednio pod filtrem czy silosem. Szeroka gama modeli pozwala na przygotowanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb każdego Klienta.

Brykieciarki:      C      HD      TH      TH Vario      TH Industry

WL500 C140